Beş Çitalı Ruşet Kovan

4+1 Ruşet Kovan

Bu başlık altında uzun uzadıya bir yazı yazmaya da gerek yok çünkü, ruşet kovan başlıklı yazımızda gerekli bilgiler verilmiştir.  5 çitalı arı kovanı olarak da adlandırılabilir.  Resme dikkatlice bakarsanız 5. çita olarak ahşap arı yemliği ve aynı zamanda da arı bölme tahtası olarak kullanılan bir şurupluk görürsünüz. Bu yemlik  fiyatın içinde değildir, ben bu  kovanı kendi arılığıma götürürken resmettim ki ben bütün kovanlarımda bunu kullanırım size de tavsiye ederim. Kısacası siz bu kovanı beş çita olarak düşünün, şayet benden alacak olursanız resim sizi yanıltmasın.  Niye beş çitalı kovan derseniz;  her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır, her arıcı da kendine özgü düşüncelere sahiptir, kimisi 5 çita kimisi 6 hatta yedi çitalı isteyenler bile oluyor.

Beş çitalı ruşet kovan kaç lira derseniz, 2023 sezonu için geçerli olmak kaydıyla kargo dahil 450 liradır.  Kendi standartlarımızda ürettiğimiz bu ürün genellikle stoklarımızda mevcut olsa da, ilk bahar  sezonunda kalmayadabiliyor.  Şayet ihtiyaç duyarsanız telefon ederek iletişim kurabilirsiniz 05398482541. Özellikleri nelerdir derseniz; üst kapak ta sacın altında sıcak soğuk izalasyonu vardır, kovan bütünüyle resimde ki gibi galvanizli çelik vida ile vidalanmıştır. Altta olmazsa olmaz olan havalandırma  deliği mevcuttur, 3 metrelik sınıf kızılçam kerestesi kurutma işlemine tabi tutularak üretim yapılmıştır. Özel olarak imal edilmektedir, her datay titizlikle düşünülmüş olup petek çitaları kanallıdır, milimetrik ölçülere

Ruşet Kovan

haizdir, arı kolonisinin  yaşam alanı olarak dizayn edilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.