Ahşap Turbo Arı Yemliği

Üstten Ahaşap Turbo Şurupluk

Merhaba  arıcı dostlar, bu akşam sizlere üstten turbo arı şurupluğundan bilgiler vermeye çalışacağım.  Kimilerine göre  şerbetcilerin işi, kimilerine göre profosyonel arıcıların kullandığı bir meteryal.  Ben her iki görüşe de saygı duyanlardan birisi olarak buna birde ekleme yapmak istiyorum. Üstten turbo yemlik bence  zamanı kısıtlı olan arıcıların ve hobi arıcılık yapanların çok işine yarayacağı bir yemlik çeşididir.

Bilgi amaçlı olarak bu konuları biraz detaylandırmak gerekiyor diye düşünüyor ve bu görüşler ne kadar doğru, ne kadar yanlış bildiğim kadarıyla anlatmak istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, evet, ben bu ahşap turbo arı yemliğini imal ediyor ve satıyorum üstelik, Türkiye’de arı kovanı ve bu tür ahşap yemlikleri en iyi yapanlardan birisiyim. Durum böyle diye sanmayın ki  satmak  ve para kazanmak için bu ürünü göglere çıkarıyorum. Yok öyle bir şey, derseniz ki  var mı elinde yok, yaparmısın, evet yaparım ama belki de 4 ay sonraya kısacası benim başımı kaşıcak vaktim yok gibi bir şey.

Turbo arı yemliği imalatı sırasında atölyeye gelen arıcı arkadaşlar önce imrenerek bakıyor, inceliyor, fiyat soruyor ve

Turbo Şurupluk Kanal Görüntüsü

sonrasında ‘ya bana da lazım aslında ama bunu şerbetciler kullanıyor, bende müşterilerim görürse olmaz’. Evet, şerbetten bal yaptıran arıcı elbette var, bu ürünü bu amaçla kullanan elbette ki olacak.  Profosyonel arıcılık yapan,

birincil mesleği bu olan arkadaşlar da bu ürünü kullanıyor ama, büyük bal akımı ne zaman?, arıya şerbet ne zaman verilir, hangi zaman aralığında şerbet verilirse bala etki etmez? bu konuları iyi biliyor ve ona göre bu yemliği kullanıyor.  Şimdi de benim görüşüm nedir? onu anlatayım. Zamanı kısıtlı ya da hobi olarak arıcılık yapanlar için çok ideal bir ürün, niye mi?; resimde gördüğünüz yemlik üstten konuluyor, kovan kapağını açtığınızda arı sizi hiç görmüyor. Bu da şu anlama geliyor; akşam geç vakit arılık zemheri karanlık olmuş, bir an evvel şurubu verip gideceksiniz. Körük yakmaya gerek yok, giyin maskeni üstten ver şurubu, çuvalı arala aman sessiz dök, aman arıyı huylandırmıyak gibi durumlar söz konusu değil. Siz arıyı görmezsiniz arı sizi görmez. Kimileri der ki,  şurup bunda kalır, arı çekmezse ekşime yapar, e güzel kardeşim sende arının gücü nispetinde verirsin olur biter. Şimdi ben bu ürünün daha bir çok faydalı yönünü burada yazarım da, gerek de yok, bu konu hakkında bir çok görüş mevcut zaten. Arıcının kendisi akıl yürütecek, soracak öğrenecek, iyimi olur kötümü olur son kararı kendisi verecek, dilerse alacak kullanacak, dilemezse amannnnnn  bu şerbetcilerin işi diyecek, işine bakacak.

Paketlenmiş Satışa Hazır Turbo yemlikler

Ahaşap Turbo yemlikler bölgesel olarak ölçü farklılıkları gösterdiği için biz imalatcı olarak verilen ölçülerde üretim yapmaktayız. Bizim ürettiğimiz  ahşap turbo yemlik takribi olarak 6-6,5 litre şurup almaktadır. Standart ölçülerimiz, dış tahta kalınlığımız 2,5 cm,  dıştan dışa 50,5×42,5x 7 santimdir,isteğe göre ölçülerde imalat yapılmaktadır. Bu arada şu bilgiyi de paylaşmadan geçmek istemedim, ahşap turbo arı yemliğini kovan örtü tahtası olarakda kullanabilir, çuval derdindene de son verebilirsiniz.  Yine ayrıca resimde gördüğünüz yemlikler İmamoğlu tipi arı kovanına uygundur, çember kullanılmıştır. Sebil tipi, ordu arı kovanı ya da kağızman tipi arı kovanlarına uygun şekilde de üretim yapılmaktadır.

Ahşap üstten turbo arı yemlik fiyatı: Türkiye’nin her yerine kargo dahil 325 lira olarak 23 haziran 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.