Kovan Örtü Tahtası Ve Arı Yemliği Bir Arada

üstten şurupluk

üstten şurupluk

Arı kovanı örtü tahtası ve aynı zamanda yemlik bir arada üstelik, kısa bir süre için ekonomik fiyat. Resimde gördüğünüz standart  arı kovanına uyum sağlayan örtü tahtası ve aynı zamanda da üstten şurupluk işlevi gören bir ekipmandır. Arıcılık işe ile uğraşan ama profosyonel ama hobi arıcılarının kullanım kolaylığına uygun imal edilmiştir. Bu ürün üstten turbo yemlik ile kıyaslandığında fiyat olarak hemen hemen yarı yarıya bir orana gelmektedir. Günümüz koşullarında her detayı düşünmek her meslek kolu için geçerlidir.

Kovan örtü tahtası olarak bir malzeme kestirmeye kalksanız emin olun sizden bu ürüne verdiğim fiyata yakın bir ücret isterler. Ben bilhassa arıcı olduğum için zaten var olan bir ürüne ek işlemler yaparak piyasaya sunuyorum. Bir şeker çuvalına takribi  2 hatta 3 lira veren arıcı dostlar ne demek istediğimi eminim anlamıştır. İşin aslı zaten kovanda mutlaka bir örtü tahtasının olmasıdır ama, ekonomik nedenlerden dolayı bu işe şeker çuvalı ile idare yoluna gidilmektedir.

Örtü tahtasının alt görüntüsü

Örtü tahtasının alt görüntüsü

Çok da kafaları karıştırmak istemiyorum, bu işi bilen arıcı dostlar zaten bu ürünün nasıl fayda sağlayacağını bilir. Size ne avantajlar sağlar kısaca onlara da değinmek isterim.

  1. Çuval olayını ortadan kaldırırsınız.
  2. Çuvalda biriken küf, bakteri gibi arı hastalığına yol açan hijyeni  örtü tahtası ile bulabilirsiniz.
  3. Erken baharda şurupluk içerisinde ki arı ölümlerinin önüne geçebilirsiniz.
  4. Yine özellikle erken baharda kısa gün ışığı, yani  saat  5 den sonra hatta akşam saatlerinde arınıza şurup verebilirsiniz. Arı sizi görmez siz arıyı görmezsiniz.
  5. Sadece şurup vermek için körük yakma zahmetinden kurtulursunuz.

Üstten şurupluk ve aynı zamanda örtü tahtası ölçüleri, 41,5X49,8 ve yükseklik 4,5 cm.  Kullanılan kontrplak marin yani suya dayanıklı 4mm kontrplaktır.  Ayrıca bu ürün istenilen ölçülerde imal edilebilir, siparişe göre yapılabilir.

örtü tahtası aynı zamanda yemlik

örtü tahtası aynı zamanda yemlik

Üstten Arı Yemliği (şurupluk) Fiyatı

2023  Arıcılık sezonu bütün arıcılarımıza hayırlı kazançlar sağlar inşallah dileklerimi öncelikle sunmak isterim. Geçmiş yıllarda fiyatlarımız yıllık  bazda geçerli olarak işlem yapılmaktaydı.  Kısa bir süreliğine bu ürün için fiyatımız en az 10 adet olmak kaydı ile Türkiye’nin her yerine 145 tl kargo dahil olarak gönderilecektir.

1 Yorum Var “Kovan Örtü Tahtası Ve Arı Yemliği Bir Arada

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.