Telli Ahşap Arı Kovanı Tabanı

ahşap telli polen tuzaklı arı kovanı tabanı

ahşap telli polen tuzaklı arı kovanı tabanı

Ahşap tabanlı kovan

Ahşap tabanlı kovan

Telli ahşap arı kovanı tabanı, resimde gördüğünüz kovan tabanı sıradan bir taban değildir, dikkatlice bakarsanız,  alalade kümes telinden yapılmamıştır. Paslanmaz genişletilmiş alüminyum kullanılmıştır, polen tuzakların altında gördüğünüz malzeme olarak da düşünebilirsiniz.

Demonte ahşap arı kovanı tabanı sıradan arıcıların pek ilgisini çekmese de özellikle, organik arıcılık yapanların olmazsa olmazlarındandır. Nedeni ise diğer yazılarımda da çokça bahsettiğim plastiğin gıda sektöründe yerinin olmamasıdır. Kaliteli bal üreticileri, ürettiğim balı ben yiyeceğim diyen hobi arıcıların da kullandığı bir üründür.  Özellikle organik bal üreticisi sertifikası olanlar kesinlikle kovanlarında plastik kimyasal ürünler kullanmazlar, isteseler de yapamazlar çünkü, sertifikaları iptal edilir.

Komple telli kovan tabanı,  altı olduğu gibi telli olmasının nedeni warroa ile mücadele kapsamında son yıllarda çok tercih edilmesidir. Özellikle altının açık olması kovan içi rutubeti sıfır noktasına getirmektedir. Ayrıca, yine resimde görüldüğü üzere kovanın en altındaki ahşap polen çekmecesi kışın çok soğuklarda bir koruma olarak kullanılmaktadır.

ahşap kovan tabanı

ahşap kovan tabanı

Bir çoğunuzun da gözlemlediği gibi, plastik kovan tabanından bir çok artısı bulunan ahşap kovan tabanı, Türkiye genelinde kullanılan 10 çitalı kovan ölçülerine uygun imal edilmektedir. Seçme kurutulmuş sınıf ağaçlardan çok  titiz ölçülerde ve gerekli sağlamlık normlarında üretilmektedir. Polen tuzaklı ahşap arı kovanı tabanı, organik bal polen üreticilerinin gönül rahatlığı ile kullanabileceği Türk Gıda Kodexsi standartlarında üretilmektedir.

Taban ölçülerimiz standarttır özellikle kendi üretimimiz olan demonte arı kovanlarıyla %100 uyumluluk sağlar. Bizim standart kovan ölçümüz, 42,5×50,5 dur, üretimini yaptığımız ahşap telli kovan tabanı ise 43×51 ölçülerindedir.

İmalat süreci her ne kadar seri üretime tabii olsa da, çok emekli, çok hassas ölçülerde ve ustalık gerektiren kertme birleştirme işlemleri vardır. Sonuç olarak, montajı gerçekleştirecek olan kişi ya da kişilere çok basite indirgenmiş montaj kolaylığı sağlamaktadır. Biraz el becerisi olan kişi, plastik kovan tabanından çok daha kolay ve sağlam bir şekilde ürünü kovan kasnağına kolaylıkla vidalayabilir.

Komple Telli Polen Tuzaklı Ahşap Kovan tabanı Fiyatı

ahşap polen çekmecesi

ahşap polen çekmecesi

Türkiye’nin her yerine il ya da ilçe merkez  adresleri olmak kaydıyla, en az 5 tane olmak koşuluyla 2023 yılı satış fiyatımız 325 liradır, kargo ücretsizdir. Ürün içinde montaj vidaları ve polen çekmecesi ve kovan uçuş tahtası mevcuttur, yapmanız gereken sadece kovan kasnağına vidalamak olacaktır.

Ürün fiyatı kullanılan malzemeye göre değerlendirilmiştir örneğin, paslanan sıradan kümes teli yerine, sağlık için en uygun olan paslanmaz genişletilmiş alüminyum kullanılmaktadır. Ahşap kereste olarak, yine 3 metrelik sınıf keresteler itina ile seçilerek kullanılmaktadır. Polen çekmecesi %100 suya dayanıklı marin kontrplaktan imal edilmektedir.

 

Yurt dışı ve özellikle AB ülkeleri için gümrük mevzuatları çerçevesince bu fiyatlarımız geçerli değildir.  Bana nasıl ulaşabilirsiniz, 05398482541 arayabilirsiniz. Yurt dışı görüşmeler için ismailkustemir@gmail.com adresinden iletişim sağlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.