Arıcılık Aşkı

Arıcı kovan kontrolü yapıyor

Arıcı kovan kontrolü yapıyor

Arıcılık sevdası bambaşka bir aşk, tedavisi çok zor bir hastalıktır, en azından bence böyle bir sevdadır.  Bir kaç kovanla başlanır, kısa zamanda kovan sayıları artar, bir de bakmışsınız arıcı  olmuş gitmişsiniz.  Hobi olarak yapan, ek bir  gelirim olsun diyen ve en önemlisi bütün hayatını arıcılık yaparak kazanan  vefakar, cefakar insanlar bu aşkın adeta esiri olmuştur diyebilirim.  Arıcılığın aşk ile ne alakası var derseniz  en basit anlamda binlerce örnekten sadece birisini vereyim. Arılarınızın yanına gidersiniz,  kovanlarınızı açar kontrol edersiniz,  açlarsa karınlarını doyurur suları yoksa su verirsiniz ve bu çalışmalar sırasında arılar  sizi aniden (sokar) parantez içinde belirttiğim kelimeyi (öper) olarak bu ve bundan sonraki yazılarımda kullanacağım. Evet, arılar sizi öper hem de bazen öyle bir öperler ki, on yerinizden yirmi yerinizden öpülebilir ve epeyce canınız yanar. İşte arı aşkı öyle bir şeydir ki, bütün bu acılara rağmen bir saat sonra arılığınıza gitmeseniz de çok sürmez bilemediniz bir gün ya da üç gün, evet  süre bu kadarla sınırlıdır. Bütün acıları unutur tekrar ve yine tekrar onlara koşar, kontrol eder, açlarsa suları yoksa yine ilgilenirsiniz. Bütün bunları yaparken kimse zannetmesin ki, arı bal yapacak, arıcı çok para kazanacak yok öyle bir şey, bu konuyu da daha sonraki yazılarımda sizlere aktaracağım.

Aşk nasıl bir şeydir, yaşayanlar çok iyi bilir ve belki onlar bunu anlayabilir. Ama arıcılık aşkı bambaşka bir şeydir, neden mi? Şimdi düşünün ve biraz  hayal kurun. Hatta ben size biraz da yardımcı olmaya çalışayım. Diyelim ki bir kız arkadaşınız var ya da bayansanız erkek arkadaşınız var. Her yanına gittiğinizde size  iğne batırıyor ve acı çektiriyor. Bu acıya ne kadar dayanırsınız, üç gün, üç ay belki de bir yıl. Sanırım bu kadar da dayanamaz kısa zamanda onu terk eder ve bir daha yanına asla uğramazsınız. Ama arıcılar öyle mi? asla bıkmazlar, her acıya katlanır arılarının yanına mutlaka giderler hatta gitmezlerse mutsuz ve huzursuz olurlar.

Bende böyle bir  arı sevdalısı olarak arıcılık sitesi.com   sitesini siz değerli arıcı dostlarının hizmetine sunmak istedim. Böyle bir oluşuma karar vermemde ki en büyük neden bu konu hakkında İnternet ortamında özgün, doğru bilgilerin paylaşıldığı ve arıcı dostlarının sorunlarını  bir nebze olsun  anlatabilmek ve sesimizi duyurabilmek, evet sadece bu amaçla bu platformu hizmete açmış bulunmaktayız. Çok yakında arıcılık üzerine  ne varsa, en doğru bilgi ve en kaliteli arıcılık malzemelerini buradan takip edebileceksiniz. Yolumuz uzun, yapacak çok işimiz var, bu yolda bizlere destek veren tüm takipçilerimize şimdiden teşekkür eder, bol bereketli bir  sezon geçirmelerini yüce Allah’dan  niyaz ederim, saygılarımla.

Arıcı: İsmail

1 Yorum Var “Arıcılık Aşkı

  • Sanirim aricilik tutkusu bilim adamlarinin bir kisminin akil tutulmasi bir kisminin kısmi delilik olarak adlandirdiği AŞK kelimesiyle birebir örtüşüyor yoksa kim ne elde edecegi belli olmayan bir ugraşa bu kadar vakit ve emek harcar, milyonlarca insanin köşe bucak kaçtigi bir canliyi yakalamaya çalişir.Olsa olsa bu kişi kör kütük aşıktır.Bende aşık bir arıcı olarak sizler gibi sevdali insanlar arasinda olmaktan buyuk memnuniyet duyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.